(Jarní) restart

Známe to zřejmě všichni, po zimně jsme unavení a bez energie. Ačkoliv oblíbené Slunce nabírá na síle, teploty začínají být příjemnější, jsme unavení fyzicky i psychicky. Dneska se podíváme na to, jak podpořit hladší běh našeho systému a zvýšíme otáčky.

Moment, tady něco chybí…

Nic není jen tak. Tělo nám únavou dává na vědomí, že mu něco dlouhodobě schází a tak startuje pomalu, zadrhává. Je to nedostatek slunečního svitu, přirozených vitamínů a nedostatku pohybu na čerstvém vzduchu. Zásoby jsou po celé zimě vyčerpané.

Vyčistit motor, ať lépe startuje

ležící mědvěd

Jste rozespalí a bez energie, nálady a chutě cokoliv dělat, jak po zimním spánku?

Výbornou, pro většinu lidí dostupnou, detoxikační kůrou je sauna. Neděláte prakticky nic, ale ve výsledku hodně. <Přirozeně vyplavíte spoustu negativních látek, vyprovokujete tělo k podpoře imunity a budete otužilejší. Pokud jste po sauně minule byli unavení, byli jste tam déle, než je vaše tělo zvyklé. Snižte dávky.

Vyčistěte strojovnu

pláž u moře

Ideálním restartem je vypnout hlavu a prohřát kosti, tam kde Slunce svítí furt. Ale když nejsou prostředky a čas, jiné možnosti přijdou vhod.

V sauně je skvělá příležitost si po ochlazení lehnout na lehátko, koukat do stropu a probrat v hlavě nevyřízené položky. Ne však ty pracovní, ty si nechte do práce. Ty osobní. Zamyslete se, co Vám udělalo poslední dobou největší radost, co by jste příště udělali jinak a na co se těšíte. S čistou hlavou se lépe funguje.

Další relaxací je malá meditace. Najděte si nerušený prostor a čas, soustřeďte se na něco konkrétního a vnímejte to tak, jak je. Například koukejte jen do stropu, vnímejte nekriticky své tělo a dech. Žádné myšlenky odjinud. Nebo si pusťte hudbu a vnímejte její tóny. O meditaci pro začátečníky si řekneme jindy. Tomuto stavu se můžete přiblížit při relaxační masáži.

Uvolnění pnutí

V sauně se prohřátím svalů zároveň můžete zbavit některých pohybových problémů. Pokud Vás však stále něco bolí, nechte se namasírovat. K tomu vám poradím, co dál.

Lepší směs pro spalování

Aby motor skvěle běžel, potřebuje k tomu kvalitní vstupní materiál. Ať už jíte cokoliv, doplňte do toho zeleninu a ovoce, pokud možno čerstvou nebo z nejbližších zemí, ať moc necestuje a nejíte archívy. Nenásilně, jen tak pro radost těla i duše si do práce vezměte čerstvou mrkev, okurku, jablko. Pokud se náhle rozhodnete pro dietu, nedopadne to dobře. Postupnou náhradou těžkých jídel bez přidané hodnoty čerstvými složkami budete mít více energie a lepší náladu. Už jen proto, že nebudete energii ztrácet spalováním moderních „hnusů“.

Ať děláte cokoliv, nezapomeňte na dostatečnou dávku vody každý den. 1,5 litru čerstvé kohoutkové se dá sehnat prakticky kdekoliv.

Masáž má také detoxikační účinky, uvolňuje tělo i mysl.

Mějte se dobře.

Martin Řehák, osobní masér

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..