Nenastydnem!

Dobrý den,

s nástupem podzimu kde kdo kolem prská, smrká, kašle a někteří příchod chladu prožívají rovnou nachlazením či jinak napadenou oslabenou imunitou. Jak předejít tomu, aby se člověk pokud možno nestal členem prskající skupiny s podrážděným nosem i náladou?

Mám pro Vás ověřený tip, který Vás nepožene do lekárny, kde na Vás vybalí spoustu chemie, která může být neúčinná, ale hlavně Vám do těla vnesou spoustu zbytečných a nepřínosných látek. Často dokonce nezdravých.

Kombinuji dvě celkem jednoduše sehnatelné plodiny. Zázvor, ze kterého si dělám silný čaj a český česnek. Se zázvorem je to jednoduché. Stačí jej nakrájet na co nejmenší kousky do sítka v hrnku, zalít vroucí vodou a louhovat 5-8 minut. Nakrájené množství odhadnete podle toho, jak silný vývar snesete a kolik jej děláte. Maximálně však 4 gramy čerstvého zázvoru denně. Podrobnější návody najdete na Internetu.

Levný, ale ne laciný způsob

z pohledu na tak výrazné plodiny málem začínají slzet oči

Česnek se zázvorem

Některým lidem vskutku nechutná, což bývá často u zdravých pokrmů. Stejně tak je pro hodně lidí zpodobnění malého pekla rozkousat stroužek česneku jen tak. Pro mě taky, ale za tu cenu, že budu zdráv, ikdyž se pohybuji kolem „chrchlalů“ (ne při masírování, protože při nachlazení se přece nemasíruje). Dříve jsem se u toho i kroutil jako dřív, když jsem měl polknout lžíci nechutných antibiotik (dnes nevím, jak to chutná, ale v 90. letech to býval hnus). Dnes už jsem si navykl a česnek je snesitelnější. Nezapomeňte na jeho výraznou vůni/zápach. Sám si česnek dám, jen když vím, že následující 2 dny nebudu masírovat. Pokud na Vás něco leze, kolegové po vysvětlení přijmou raději česnekové aroma než dávku bacilů zdarma.

Nenastydnem!

Obě potraviny možná nejdou mnoha lidem po chuti. Mají spoustu blahodárných látek posilujících imunitu, pomáhají jednotlivým částem těla a podobně. Zázvor je dokonce uklidňující na žaludek při infekci známé jako střevní chřipka, kdy člověk neví, co v těle dokáže udržet :D A česnek je považován za přírodní antibiotikum.

Zdravý člověk je veselejší, může si dopřát masáž pro uvolnění těla, zajít třeba do kina nebo si zaběhat na uvolnění mysli. Je pak plný pozitivní energie, kterou kolem sebe roznáší a ta se mu násobená vrací.

Přeji Vám krásný zdravý podzim :)

Martin Řehák

Doplňuji pozdější nápad: česnek je snesitelnější, když si jej dáte nakrájený na plátky na chleba s máslem a solí
Aktualizováno 28.10.2017

 

Pokud chcete více informací, najdete je pod vloženými odkazy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..