Bílé zuby

Klientům vždy doporučuji jen to, co mám osobně vyzkoušené. Tentokrát jsem na sobě otestoval údajnou účinnost kokosového oleje s kurkumou na bělost zubů.

A přineslo to parádní výsledek. Jako milovník kávy jsem měl zažloutlé zuby, ačkoli jsem si čistil zuby pravidelně a různými tradičními i bio pastami. 

Jak na to

Je to jednoduché, naberte si čajovou lžičku kokosového oleje, vložte do pusy. Pak si naberte necelou půlku lžičky rozdrcené kurkumy a po vložení do úst začněte dílo s kartáčkem. Tato konzistence nepění, je tekutější než pasta a proto je trochu umění udržet obsah v puse. Pomáhá dát hlavu mírně nahoru, nekoukat do umyvadla. Udržet substanci v ústech se opravdu vyplatí, protože kurkuma je celkem ochotné barvivo. Vyčistěte si zuby tak jak se má, olej s kurkumou vyplivněte a kartáček opláchněte teplejší vodou, ať není na příště moc mastný. Jde jen o pocit. Obě složky jsou antibakteriální, takže kartáček je vlastně v lepším stavu než s obyčejnou pastou.

Zuby si kokosem a kurkumou čistěte podle toho, čím vším je přes den týráte. Stačí vyměnit za pastu jednou denně, ideálně večer, u některých lidí každý druhý den. Množství použitých složek a vhodnou četnost postřehnete časem sami. Ze začátku je dobré každý den alespoň jednou. Výsledek je patrný po několika dnech, v některých případech i po prvním čištění.

Směs si můžete připravit předem, do kokosového oleje s kurkumou můžete přidat i na jemno rozdrcený hřebíček, fenykl nebo anýz, které pomáhají dásním. Tuto variantu zatím vyzkoušenou nemám. Pokud jste to vyzkoušeli, budu rád za Vaše postřehy v komentáři.

Samotná kurkuma se nerozpouští ve vodě, ale v tuku. Proto se používá s kokosovým olejem. Obojí má antibakteriální a protizánětlivé účinky.

S bělejším úsměvem Vám přeji hezký den :)

Martin Řehák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..